Ndodh mrekullia, pas 4 vjetësh Schumacher dërgon sinjalet e para

Publikuar tek: sport, më 18:55 10-11-2017 Ndodh mrekullia, pas 4 vjetësh Schumacher dërgon sinjalet e para

Pas 4 vjetësh Michael Schumacher po dërgon sinjalet e tij të para. Mediat e huaja raportojnë se në njëfarë mënyre legjenda e F1 po komunikon me të afërmit e tij.

Një mik tregon se kampioni i garave ‘po dërgon sinjale nga bota e tij e largët’, kjo është cilësuar si "mrekullia mjekësore", raporton Daily Mail, shkruan newsbomb.al.

Schumacher pësoi një dëmtim në kokë ndërsa ishte duke bërë ski në alpet franceze në dhjetor të vitin 2013 dhe që nga ai moment ai nuk ka mundur të ecë dhe të flasë.

7 herë kampion bote,  Schumacher qëndroi në koma 6 muaj pas aksidentit. Mjekët u përpoqën të largojnë gjakun e mpiksur në trur, por nuk arritën të hiqnin pjesët që ishin thellë. Aktualisht kampioni i garave po kurohet në shtëpinë e tij në Gjenevë të Zvicrës nga një grup prej 15 mjekësh në dispozicion.

 

463236DC00000578-5069263-image-a-17_1510304730215.jpg

03A0ECA2000003E8-5069263-image-a-3_1510303714857.jpg

 

Former-F1-world-champion-Michael-Schumacher.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02581000328064
array(1) { ["section"]=> string(69) "ndodh-mrekullia-pas-4-vjetesh-schumacher-dergon-sinjalet-e-para-99104" }