Ndodh në Shkodër, mashtronte agjensitë funerale për të blerë kustum për të ndjerin dhe pastaj zhdukej

Publikuar tek: aktualitet, më 15:43 11-04-2017 Ndodh në Shkodër, mashtronte agjensitë funerale për të blerë kustum për të ndjerin dhe pastaj zhdukej Foto ilustruese

Një 35 vjeçar ende i paidentifikuar ka mundur të mashtrojë 4 agjensi funerale duke iu marrë atyre në total rreth 100 mijë lekë, ndërsa prej një jave është shpalllur në kërkim nga policia e shtetit.

Ai u telefononte agjensive funerale duke u kërkuar shërbime për transportin e familjarëve të vdekur dhe para se të blinte kustumin i vidhte paratë dhe zhdukej. Brenda një javë arriti të vidhte 100 mijë lekë.

Kallëzimi është depozituar nga një agjensi funerale në Shkodër, e cila ka qenë e para që ka rënë pre e këtij mashtrimi.

Ky person pasi u telefononte agjensive funerale, u kërkonte para për të blerë rrobat për të ndjerit që do të merrte në morgut e spitalit me justifikimin që do ua  kthente sapo të mbërrinte në vendlindje.

Sa i merrte paratë ndalte mjetin e funeralit me pretendimin se do të blinte kustumin, dhe nga ai moment zhdukej.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosje me armë zjarri në Shijak, policia arreston autorin dhe bashkëpunëtorin (VIDEO E OPERACIONIT/ EMRAT-DETAJE)
Punonjësit e UKT dhurojnë gjak në ndihmë të fëmijëve talasemikë »
Article Logic
Execution time: 0.010194063186646
array(1) { ["section"]=> string(106) "ndodh-ne-shkoder-mashtronte-agjensite-funerale-per-te-blere-kustum-per-te-ndjerin-dhe-pastaj-zhdukej-74833" }