Ndodh për herë të parë, 4 skuadra arabe shkojnë në kampionatin botëror

Publikuar tek: sport, më 00:51 12-11-2017 Ndodh për herë të parë, 4 skuadra arabe shkojnë në kampionatin botëror

Për herë të parë në historinë e tyre 4 skuadra arabe marrin pjesë në Kupën e Botës, Arabia Saudite, Egjipti, Maroku dhe Tunizia.

Pesë vendet e Afrikës për Kupën e Botës janë plotësuar sot pasi Maroku dhe Tunizia e siguruan kualifikimin për botërorin që do të mbahet në Rusi vitin e ardhshëm.

Ndërsa këto janë kombëtaren që tashmë e kanë siguruar pjesëmarrjen në Kupën e Botës Rusia 2018:

Rusia, Brazili, Irani, Japonia, Meksika, Belgjika, Koreja e Jugut, Arabia Saudite, Gjermania, Anglia, Spanja, Nigeria, Kosta Rika, Polonia, Egjipti, Islanda, Serbia, Portugalia, Franca, Uruguai, Kolumbia, Argjentina, Panama, Senegali, Maroku, Tunizia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sadiku vlerëson Panuçin dhe tregon objektivin tij në kombëtare
»
Article Logic
Execution time: 0.010583877563477
array(1) { ["section"]=> string(75) "ndodh-per-here-te-pare-4-skuadra-arabe-shkojne-ne-kampionatin-boteror-99225" }