Ndodh për herë të parë, këngëtarja nga Kosova përfaqëson Serbinë në Eurovision

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:15 04-03-2019 Ndodh për herë të parë, këngëtarja nga Kosova përfaqëson Serbinë në Eurovision

Është zhvilluar së fundmi festivali i këngës ‘Beozivija 2019’ në Serbi dhe është zgjedhur kënga përfaqësuese në Eurovizion.

Për herë të parë Serbia ka vendosur që ta përfaqësojë një këngëtare nga Kosova.

24-vjeçarja Nevena Bozovic nga Mitrovica e Kosovës është zhvendosur vetëm para disa vitesh në Serbi.

Madje Nevena e tregon hapur se është nga Kosova, pasi edhe në profilin e saj në Instagram shkruan se është nga Mitrovica.

Tashmë 24-vjeçarja do të përfaqësojë Serbinë më këngën ‘Kruna’ që në shqip do të thotë ‘Kurora’.

-640-0-5c7d0272bb7e6.jpg

ty.png

hjl;.png

hkl;.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026556968688965
array(1) { ["section"]=> string(84) "ndodh-per-here-te-pare-kengetarja-nga-kosova-perfaqeson-serbine-ne-eurovision-155100" }