Ndoka i kthehet punës në Parlament: Amnisti për ata që kanë ndërtuar pa leje deri më 10 prill 2014

Publikuar tek: aktualitet, më 13:08 02-04-2015 Ndoka i kthehet punës në Parlament: Amnisti për ata që kanë ndërtuar pa leje deri më 10 prill 2014

Pasi është kthyer nga pushimet në Kubë deputeti Nard Ndoka i është kthyer seriozisht punës së tij në Parlament .

Ai i ka propozuar Kuvendit që të amnsitohen të gjithë ata që kanë ndërtuar pa leje dëri në 10 prill 2014. Nismën e tij deputeti Nard Ndoka e ka depozituar në Kuvend.

“Amnistohen nga ndjekja penale të gjithë personat të cilët akuzohen se kanë kryer veprën penale të ndërtimit të paligjshëm parashikuar nga neni 199/a i Kodit Penal në rastet kur vepra penale në fjalë është kryer jo më vonë se data 10 prill 2014”, thuhet në paragrafin e shtuar propozuar për ndryshim nga Ndoka.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Frroku”/ Nishani: S'komentoj Prokurorinë dhe Kuvendin, të vijojë largimi i personave me rekorde kriminale
Skandali me fëmijët shqiptarë në Greqi, Ministria shqiptare: Informacion i pavërtetë, por po hetojmë »
Article Logic
Execution time: 0.011888980865479
array(1) { ["section"]=> string(102) "ndoka-i-kthehet-punes-ne-parlament-amnisti-per-ata-qe-kane-ndertuar-pa-leje-deri-me-10-prill-2014-7635" }