Ndotja e ajrit, shiu me baltë mbulon Tiranën

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:44 01-03-2016 Ndotja e ajrit, shiu me baltë mbulon Tiranën

Ndotja e ajrit, shiu me baltë mbulon Tiranën

Qielli i kryeqytetit ka qenë i vrenjtur dhe me një nuancë të portokalltw, mesa duket e shkaktuar nga ngritja masive e pluhurit gjatë natës si pasojë e erërave të forta. Por ky pluhur është kthyer sërish në tokë me rreshjet e para të shiut.

Pluhuri duket se ka qenë në nivelet më të larta të regjistruara ndonjëherë duke veshur makinat, rrobat, madje duke u grumbulluar në sasi të vogla në tokë, siç shihet në fotografitë më poshtë. Një kontribut në ndotjen e madhe të ajrit përveç elementëve natyrorë në Tiranë, ka edhe ndikimi njerëzor.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034487962722778
array(1) { ["section"]=> string(49) "ndotja-e-ajrit-shiu-me-balte-mbulon-tiranen-33890" }