Ndrangheta/ Vrau shitësin e tabakinos për një 'Jo' ndaj shefit të bandës, arrestohen 4 persona në Kalabri

Publikuar tek: rajon, më 10:42 14-01-2020 Ndrangheta/ Vrau shitësin e tabakinos për një 'Jo' ndaj shefit të bandës, arrestohen 4 persona në Kalabri

Policia italiane ka arrestuar mbrëmjen e djeshme katër persona për vrasje me paramendim, tentim zhvatje, plaçkitje dhe vrasje të mbetur në tentative.

Sipas mediave fqinje, mësohet se të arrestuarit ishin pjesë e organizatës së famshme kriminale 'Ndrangheta’ në Kalabri.

Sakaq, bëhet me dije se njëri prej tyre është edhe autori i vrasjes së shitësit Bruno Lelo, i cili ka mbetur i vdekur nga një sulm me armë zjarri në 25 maj të 2017 kthehej shtëpi me motorr.

66 vjecari ishte vrarë për motive të dobëta, pasi nuk kishte pranuar të mbyllte tabakinon e tij , duke i bërë konkurrencë porositësit të vrasësit të tij.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028764009475708
array(1) { ["section"]=> string(108) "ndrangheta-vrau-shitesin-e-tabakinos-per-nje-jo-ndaj-shefit-te-bandes-arrestohen-4-persona-ne-kalabri-192004" }