Ndriçim Xhepa feston ditëlindjen, mbush 57 vjeç

Publikuar tek: kulture-art, më 20:37 21-01-2015 Ndriçim Xhepa feston ditëlindjen, mbush 57 vjeç

Aktori i mirënjohur shqiptar Ndriçim Xhepa, feston 57- vjetorin e lindjes.

Ai ka zgjedhur ta kalojë mes miqsh të mirë këtë datë të shënuar dhe duket i lumtur mes Timo Fllokos e mikut tjetër të tij, Eno Cacës.

Aktori, ka qenë gjithnjë pjesë e kinematografisë dhe teatrit shqiptar duke sjellë për publikun role e personazhe që janë ngulitur në memorjen e gjithsecilit prej nesh.

Të gjithë e kujtojmë Gencin e “Unë e dua Erën”, Astritin e “Treni niset më shtatë pa pesë”, Arsenin e “Duaje emrin tënd” apo Alekon e “Njeriu i mirë...”

Redaksia e newsbomb.al i uron Ndriçim Xhepës të ndrijë siç ka ndritur deri më sot për publikun artdashës shqipëtar!

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026208877563477
array(1) { ["section"]=> string(41) "ndricim-xhepa-sot-feston-ditelindjen-1150" }