Ndryshe nga herët e tjera, mbahet koncerti i parë në Angli në kohë pandemie (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:33 13-08-2020 Ndryshe nga herët e tjera, mbahet koncerti i parë në Angli në kohë pandemie (FOTO-VIDEO)

Në Angli është zhvilluar koncerti i parë gjatë pandemisë duke ruajtuar distancën sociale.

Siç shihet nga fotot e mëposhte pubiku ka qëndruar në platforma të rrethuara, ku futeshin deri në 5 persona pjestarë të së njëjtës familje.

Në Angli performoi këngëtari Sam Fender dhe mediat e huaja bëjnë me dije se kanë marrë pjesë rreth 2500 persona.

Pamjet e koncertit janë bërë virale në rrjetet sociale duke e quajtur si një ide perfekte për një koncert në kohë pandemie.

Sakaq, në koncert nuk kanë muguar maskat dhe dizinfektantët.

Koncerti i Fender ishte i parë i zhvilluar në këtë mënyrë, ndërsa pritet që në javët në vazhdim të performojnë Van Morrison dhe Maximo Park, të cilët do të japin shfaqen në të njëjtën mënyrë, duke rrespektuar masa për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

19483322155f4affb187353fc55ffc42_md.jpghttp___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200813074413-restricted-01-social-distanced-music-festival-intl-scli-0811.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099430084228516
array(1) { ["section"]=> string(92) "ndryshe-nga-heret-e-tjera-mbahet-koncerti-i-pare-ne-angli-ne-kohe-pandemie-foto-video-217046" }