Ndryshime në Aeroportin e Rinasit, caktohet drejtori i ri (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:36 19-08-2019 Ndryshime në Aeroportin e Rinasit, caktohet drejtori i ri (EMRI-DETAJE) Aeroporti i Rinasit

Aeroporti i Rinasit ndryshon drejtues. Nga tani e tutje, Costantin Alvenbeslen zëvendëson në postin e Drejtorit të Përgjithshëm Ekzekutiv të Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasi Rolf Castro Vazquez.

Lajmi u bë i ditur për mediat ditën e sotme nëpërmjet një njoftimi. Vazques zvëndësohet  pas 14 vitesh në krye në Aeroportit të Rinasit. Përvecc eksperiencës në biznesin e fluturimeve, ai ka drejtuar për 4 vite dhe Dhomën Gjermane të Tregtisë në Shqipëri (2013-2017).

Ndërsa pasardhësi i tij Alvenbeslen do të marrë detyrën në 2 shtatot të këtij viti.

Aeroporti i Rinasit menaxhohet prej kompanisë kineze ‘’China Everbright’’.

Njoftimi
Aeroporti Ndërkombetar i Tiranës (TIA) ka kënaqësinë të njoftojë emërimin e Constantin von Alvensleben si Drejtor i Përgjithshëm Ekzekutiv, i vlefshëm nga data 2 Shtator 2019. Constantini do të udhëheqë ekipin menaxhues të TIA-s, duke mbikëqyrur strategjinë e zhvillimit të kompanisë dhe biznesit, marrëdhëniet me qeverinë dhe palëve të interesit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072660446166992
array(1) { ["section"]=> string(75) "ndryshime-ne-aeroportin-e-rinasit-caktohet-drejtori-i-ri-emri-detaje-175775" }