Ndryshime në Drejtoritë e Bashkisë së Tiranës, drejtorët 'hapin krahun' dhe angazhohen për fushatë (EMRAT-LËVIZJET)

Publikuar tek: politike, më 13:53 21-09-2020 Ndryshime në Drejtoritë e Bashkisë së Tiranës, drejtorët 'hapin krahun' dhe angazhohen për fushatë (EMRAT-LËVIZJET) FotoMontazh

Afrimi i zgjedhjeve parlamentare të 25 prilllit vë në lëvizje strukturat e PS në Tiranë.

Mësohet se në disa drejtori të Bashkisë Tiranë janë zëvendësuar drejtorët sepse disa prej tyre kanë lënë postin për t'u angazhuar në fushatë dhe për të ndjekur nga afër shqetësimet e qytetarëve.

Kështu, drejtori i UKT-së së Tiranës Redi Molla ka dhënë dorëheqjen nga posti për t'u angazhuar në fushatën e PS për Tiranën dhe për të ndjekur nga afër procesin e rindërtimit. Vendin e tij në krye të UKT-së e zë Elton Kacidhja. Ndërkohë, vet Elton Kacidhja mbante postin e drejtorit në Drejtorinë e Përgjithshme të Rrugëve dhe Ndriçimit Publik në Bashkinë e Tiranës.

Me emërimin e Kacidhjas në krye të UKT-së, vendin e tij e ka zënë Erind Bejko, drejtor i Bashkëpronësisë. Kurse vendin e Bejkos në krye të Bashkëpronësisë e ka zënë Aurel Çuko.

LISTA E PLOTË:

1- Redi Molla – Drejtor i Përgjithshëm i UKT – në vend të tij Elton Kacidhja

2- Elton Kacidhja – Drejtor i Përgjithshëm i Rrugëve dhe Ndriçimit Publik – në vend të tij Erindi Bejko

3- Erindi Bejko – Drejtor i Përgjithshëm i Bashkëpronësisë – në vend të tij Aurel Çuko

4- Ditjon Baboçi – Drejtor i Përgjithshëm i Urbanistikës – Në vend të tij Frida Pashako

5- Rigels Balla – Drejtor i Drejtorisë së Investimeve Publike – Në vend të tij Ilda Qazimllari

6- Adi Boletini – Drejtor i Shërbimeve Funerale në Tufinë – Në vend të tij Arjan Manahasa

7- Besim Petrela – Drejtor i Kulturës dhe Trashëgimisë Kulturore – Në vend të tij, Dhimitraq Furrxhi

8- Drejtor i Qendrës TEN – Emërohet Vitmar Basha

9- Studio Kadare – Emërohet Brisi Trajko

10- Spiro Koleka - Drejtor i Klubit Sportiv Tirana - ne vend te tij vjen Debora Keçi.

11- Valter Gjoni - Drejtor i Protokollit dhe Ceremonialit Zyrtar - ne vend te tij Fiona Hasani

12- Esmeralda Byberi - emerohet ne Drejtorine e Zones se Lire Ekonomike, Investimeve te Huaja dhe Diaspores

13- Rezart Cenaj - Drejtor i Qendres Sociale Multidisiplinare, ne vend te tij eshte emeruar Marilda Zizolli

14- Epidamn Zeqo - Drejtor i Planifikimit Strategjik dhe Jetesimit te Prioriteteve, ne vend te tij Emilda Prifti

15- Klodiana Bici - emerohet ne drejtorine e Objekteve ne Bashkepronesi

16- Faola Hodaj - emerohet ne drejtorine e Inovacionit

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01190710067749
array(1) { ["section"]=> string(117) "ndryshime-ne-drejtorite-e-bashkise-se-tiranes-drejtoret-hapin-krahun-dhe-angazhohen-per-fushate-emrat-levizjet-221118" }