Ndryshime të tjera? Rama në Kryesinë e Kuvendit, takim me Metën

Publikuar tek: politike, më 10:55 11-11-2015 Ndryshime të tjera? Rama në Kryesinë e Kuvendit, takim me Metën

Kryeministri Edi Rama është takuar me kreun e Kuvendit, Ilir Meta rreth orës 09:30 të mëngjesit të sotëm.

Takimi mes dy krerëve të qeverisë është duke u zhvilluar në Kryesinë e Kuvendit, ndërsa mendohet se temë e diskutimeve mund të jenë ndryshimet në qeveri. Ky takim vjen dy ditë pas ndërrimit të ministrrit të Drejtësisë. Gjatë ditës së djeshme, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, është shprehur se dorëheqja e Nasip Naços i hap rrugën ndryshimeve të tjera në qeveri.

Ndër emrat e përfolur nga ministrat që mund të ndryshojnë janë ministri i Financave, Shkëlqim Cani, ministri i Zhvillimit Ekonomik, Arben Ahmetaj dhe ministri i Enegjisë, Damian Gjiknuri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098228454589844
array(1) { ["section"]=> string(66) "ndryshime-te-tjera-rama-ne-kryesne-e-kuvendit-takim-me-meten-25156" }