Ndryshimet e reja në Kodin Penal e Mbrojtjen Civile, Kuvendi miraton propozimet e socialistëve

Publikuar tek: politike, më 19:29 18-07-2019 Ndryshimet e reja në Kodin Penal e Mbrojtjen Civile, Kuvendi miraton propozimet e socialistëve Foto: Kuvendi i Shqiperise gjate seances se sotme

Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë miratuar disa ndryshime të reja në Kodin Penal të propozuara nga socialistët.

Kështu me 96 vota pro, 11kundër dhe 2 abstenim Kuvendi ka miratuar ndryshimet në Kodin Penal të cilat sipas socialistëve bëhen për t'ju afruar sa më shumë standardeve të vendeve të BE-së.

Ndryshimet përfshijnë mbrojtjen e të drejtës së autorit, ruajtjen e qetësisë publike, sigurinë shëndetësore, sigurinë ushqimore, mbajtjen e armëve pa leje, mbrojtjen e mjedisit dhe kodin elektoral.
 
Gjithashtu Kuvendi ka miratuar me shumicë të thjeshtë votash projektligjin për Mbrojtjen Civile, me 90 vota pro e 8 kundër.

Përsa i përket ligjit për Mbrojtjen Civile, ndryshimet përfshijnë qasjen ndaj fatkeqësive natyrore, planifikim afatgjatë dhe marrje e masave në kohë për to si dhe ngrihet për herë të parë Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098640918731689
array(1) { ["section"]=> string(100) "ndryshimet-e-reja-ne-kodin-penal-e-mbrojtjen-civile-kuvendi-miraton-propozimet-e-socialisteve-172623" }