Ndryshimet kushtetuese, Meta publikon videon e Ramës në 2013 kur thoshte: Ndërhyrjet në Kushtetutë s'mund të jenë të njëanshme dhe partiake

Publikuar tek: politike, më 19:53 15-07-2020 Ndryshimet kushtetuese, Meta publikon videon e Ramës në 2013 kur thoshte: Ndërhyrjet në Kushtetutë s'mund të jenë të njëanshme dhe partiake Meta - Rama

Lëvizjet e fundit të maxhorancës në lidhje me ndryshimet kushtetuese që konsistojnë në hapje listash dhe koalicione parazgjedhore, kanë ngjallur një debat shumë të madh në sferën politike të vendit.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar sërish, kësaj here duke publikuar një video të Ramës në 2013, kur thoshte se “s’mundet kurrsesi që një proces i tillë të jetë një proces partiak dhe aq më pak një proces politik i njëanshëm”.

Meta shkruan se ky vizion meriton vetëm duartrokitje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010261058807373
array(1) { ["section"]=> string(144) "ndryshimet-kushtetuese-meta-publikon-videon-e-rames-ne-2013-kur-thoshte-nderhyrjet-ne-kushtetute-s-mund-te-jene-te-njeanshme-dhe-partiake-213943" }