Ndryshimet në qeveri, Rama i dorëzon Metës kërkesat për dekretim

Publikuar tek: aktualitet, më 11:12 05-01-2019 Ndryshimet në qeveri, Rama i dorëzon Metës  kërkesat për dekretim

Pas ndryshimeve në qeveri, janë dorëzuar në presidencë kërkesat për dekretim të ministrave dhe zëvendës kryeministrit të ri.

Në presidencë janë dërguar kërkesat për lirimin  e tetë ministrave dhe zv. kryeministres.

Presidenti Ilir Meta ka afat shtatë ditë për të dekretuar ndryshimet në qeveri.

Votimi i shkarkimeve dhe emërimeve të ministrave pritet të zhvillohet më 21 janar në Parlament.

Rama shkarkoi nga detyra Lindita Nikollën, Arben Ahmetajn, Ditmir Bushatin, Damian Gjiknurin, Mirela Kumbaron, Niko Peleshin e Sonila Qaton.

Kryeministri emëroi Elisa Spiropalin si ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe Erion Braçen zëvendëskryeministër.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Plagosi më thikë gruan, arrestohet i shpalluri në kërkim (EMRI)
Tjetër tërmet lëkund vendin, ku ishte epiqendra e radhës »
Article Logic
Execution time: 0.011063814163208
array(1) { ["section"]=> string(70) "ndryshimet-ne-qeveri-rama-i-dorezon-metes-kerkesat-per-dekretim-147591" }