Ndryshimet në sekretariatin e Asamblesë së PS, miratohen EMRAT E RINJ, ja kush u përjashtua

Publikuar tek: politike, më 13:42 06-01-2018 Ndryshimet në sekretariatin e Asamblesë së PS, miratohen EMRAT E RINJ, ja kush u përjashtua

Ditën e sotme u mbajtën punimet e Asamblesë së Partisë Socialiste, ku një nga pikat më të rëndësishëm ishte ndryshimi i strukturës së sekretariatit ekzekutiv.

Punimet u drejtuan nga Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të PS, i cili tha se me kërkesë të kryeministrit Rama do të vazhdojnë të jenë sërish pjesë e asamblesë emrat e mëparshëm me përjashtim të Gerta Lubonjës, e cila ka fituar konkursin për tu bërë pjesë e administratës publik.

“Përjashtohet sepse siç e parashikon ligji bie ndesh të jetë njeherësh edhe anëtarësinë e Asamblesë së PS”, tha Balla.  

Po ashtu, janë shtuar edhe dy emra të rinj: Sekretar i Partisë Socialiste në Diasporë, Stefan Çipa dhe Teuta Voda, sekretare për marrëdhëniet ndërkombëtare.

Emrat e tjerë:

Bledi Çuçi, sekretar për çështjet vendore

Blerina Gjylameti, sekretare për koordinimin elektoral

Gramoz Ruçi, anëtar i kryesisë së kuvendit 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: «
Rama: Ligji nuk i hap rrugë Mafias. Mafia riciklon predha e municione siç bëri qeveria juaj »
Article Logic
Execution time: 0.0090210437774658
array(1) { ["section"]=> string(96) "ndryshimet-ne-sekretariatin-e-asamblese-se-ps-miratohen-emrat-e-rinj-ja-kush-u-perjashtua-105641" }