Ndryshimi i madh për Uefa Champions League, ja kur do të luhen ndeshjet tani

Publikuar tek: sport, më 22:52 29-11-2017 Ndryshimi i madh për Uefa Champions League, ja kur do të luhen ndeshjet tani

Uefa Champions League vitin e ardhshëm do ketë një ndryshim në strukturën e saj.

Ndeshjet e këtij kompeticioni nuk do të luhen më në orën 20:45, por në 21:00. Vendimi është marrë nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s dhe do të emplemetohet që nga viti i ardhshëm.

Sipas skemës së re do të luhen 2 ndeshje në orën 19:00 dhe të tjerat në orën 21:00.

Këto ndryshime janë në vazhdën e modifikimeve që po bëhen për të përmirësuar këtë kompeticion. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023441076278687
array(1) { ["section"]=> string(82) "ndryshimi-i-madh-per-uefa-champions-league-ja-kur-do-te-luhen-ndeshjet-tani-101293" }