Ndryshimi i rregullores, Spaho i kthehet Ballës: Gënjen, PD s’ka negociuar asnjëherë me PS

Publikuar tek: politike, më 15:20 18-01-2018 Ndryshimi i rregullores, Spaho i kthehet Ballës: Gënjen, PD s’ka negociuar asnjëherë me PS

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho i përgjigjet kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla.

Spaho i kthehet Ballës, sipas të cilit PD ka bashkëpunuar me PS për ndryshimin e rregullores së Kuvendit në 2012-ën dhe 2016-ë dhe u cilëson deklaratate e tij të pavërteta.

“Po lexoj ne lajme qe Taulant Balla paska thene qe per ndryshimin e Rregullores se Kuvendit ku kerkohet qe per arrestimin e deputeteve Prokuroria te paraqese edhe provat qe disponon, paska marre edhe miratimin e Partise Demokratike.
Kjo eshte genjeshter fund e krye.
Partia Demokratike nuk ka bashkepunuar, negociuar apo rene dakord per kete ceshtje me Partine Socialiste dhe nuk do ta beje kete gje as ne te ardhmen sepse ne nuk mund te pranojme te shkelim Kushtetuten e vendit.
Ky ndryshim eshte ide e Edi Rames qe synon te mbroje vehten, hajdutet e tij ne qeveri dhe kriminelet qe mban pas nga drejtesia dhe zemerimi qytetar”, shkruan Spaho në rrjetet sociale.

spaho.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011401176452637
array(1) { ["section"]=> string(94) "ndryshimi-i-rregullores-spaho-i-kthehet-balles-genjen-pd-s-ka-negociuar-asnjehere-me-ps-107020" }