Ndryshohet renditja në fletët zgjedhore, PS numri 23, PD - 15 dhe LSI - 47

Publikuar tek: politike, më 19:52 18-05-2015 Ndryshohet renditja në fletët zgjedhore, PS numri 23, PD - 15 dhe LSI - 47

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar ditën e sotme me 7 vota pro, ndryshimet në renditjen e subjekteve elektorale në fletët zgjedhore.

Sipas renditjes së re, Partia Socialiste do të mbajë numrin 24, Partia Demokratike do të renditet e 15-ta dhe Lëvizja Socialiste për integrim do të ketë numrin 47 në fletët zgjedhore. Ndryshimet janë bërë vetëm brenda koalicionit të majtë dhe të djathtë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Batuta e Kosovës: Nuk ulem dot se lagem
Bregu: Pa dekriminalizim nuk bëhet Reforma në Drejtësi »
Article Logic
Execution time: 0.0061678886413574
array(1) { ["section"]=> string(74) "ndryshohet-renditja-ne-fletet-zgjedhore-ps-numri-23-pd-15-dhe-lsi-47-11430" }