Ndryshon masa e sigurisë për Armando Prengën, mund t'i rikthehet jetës parlamentare

Publikuar tek: politike, më 14:14 19-02-2016 Ndryshon masa e sigurisë për Armando Prengën, mund t'i rikthehet jetës parlamentare

Gjykata e Lartë ka ndryshuar masën e sigurisë për deputetin Armando Prenga, duke pranuar kërkesën për “detyrim paraqitje”.

Deputeti socialist, Armando Prenga që prej momentit të arrestimit pas konfliktit me familjen Cali, për shfrytëzimin e Lagunës së Patokut, ndodhej në masën “arrest me burg”, më pas në “arrest shtëpie” dhe së fundmi në “detyrim paraqitje” çdo të hënë në orën 10:00 në Gjykatën e Lartë.

Prenga akuzohet për "armëmbajtje pa leje", "plagosje të lehtë me dashje" dhe "kanosje". Trupa gjykuese ka vendosur të rrëzojë kërkesën e Prengës për gjykim të shkurtuar.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092530250549316
array(1) { ["section"]=> string(88) "ndryshon-masa-e-sigurise-per-armando-prengen-mund-t-i-rikthehet-jetes-parlamentare-32997" }