Ndryshon pasaporta britanike pas daljes nga BE, ka teknologji anti-mashtrim

Publikuar tek: bota, më 15:18 22-12-2017 Ndryshon pasaporta britanike pas daljes nga BE, ka teknologji anti-mashtrim

Britania e Madhe nuk do të ketë më pasaportë ngjyrë vishnje të Bashkimit Europian pas Brexit.

Ministri i Imigracionit Brandon Lewis në një deklartaë për shtyp tha se pasaportat do të kishin pamjen e tyre “origjinale”, me një dizajn i cili hyri në përdorim pothuajse 100 vjet më parë, me ngjyrën blu dhe të artë.

Pasaportat e reja do t'u jepen atyre që aplikojnë për një pasaportë nga tetori i 2019, raporton BBC.

Pasaportat do të kenë veçori të tjera të sigurisë që përfshijnë teknologjinë anti-mashtrim të nivelit të lartë.

Ato do të hyjnë në funksion gradualisht, teksa shtetasit do të përdorin pasaportën me sfond ngjyrë vishnje derisa të skadojë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata rrënqethëse, 1000 ditë luftë civile në Jemen (PAMJE TË RËNDA)
Madridi dhe Barcelona ulin “armët”, Puigdemont gati të takohet me Rajoy »
Article Logic
Execution time: 0.011541128158569
array(1) { ["section"]=> string(81) "ndryshon-pasaporta-britanike-pas-daljes-nga-be-ka-teknologji-anti-mashtrim-104023" }