NDRYSHON QEVERIA / ARBEN AHMETAJ rikthehet ministër në qeverinë Rama, DEKRETI çohet tek Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 12:50 13-12-2019 NDRYSHON QEVERIA / ARBEN AHMETAJ rikthehet ministër në qeverinë Rama, DEKRETI çohet tek Meta

Ndryshime në qeveri, kryeministri Edi Rama vendos ngritjen e një ministrie të re dhe propozon emërimin e Arben Ahmetajt.

Bëhet fjalë për ngritjen e Ministrisë së Shtetit për Rindërtimin, në krye të së cilës është propozuar ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj.

Dekreti i është dërguar presidentit Ilir Meta.

“Programi i Rindërtimit dikton hapjen e një vendi të posaçëm edhe në tryezën e Këshillit të Ministrave,ku një ministër i ngarkuar ekskluzivisht me koordinimin e të gjitha institucioneve vendase e ndërkombëtare që lidhen me këtë program,të ndjekë orë e minutë zbatimin e Programit”, shkruan Rama.

Aktualisht Arben Ahmetaj kryeson Komitetin Kombëtar të Rindërtimit, që ka për qëllim menaxhimin e situatës dhe rindërtimin e zonave të goditura nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit.

dgerthj45rj.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SPAK vetëm një hap larg, Presidenca: 8 prokurorët BETOHEN në 19 dhjetor
LETRA e një 8-vjeçareje nga Durrësi për Babagjyshin Sekret, është përjetimi më PREKËS që mund të lexoni sot »
Article Logic
Execution time: 0.011015892028809
array(1) { ["section"]=> string(96) "ndryshon-qeveria-arben-ahmetaj-rikthehet-minister-ne-qeverine-rama-dekreti-cohet-tek-meta-189303" }