Ndryshon renditja, ja si kualifikohet Shqipëria

Publikuar tek: sport, më 22:33 19-06-2016 Ndryshon renditja, ja si kualifikohet Shqipëria

Fitorja momentale e kuqezinjve rrit shanset për kualifikim.

Për momentin po luhen ndeshjet e treta në Grupin A, ndërsa në tri ditët e ardhshme do të luajnë dhe 5 grupet e mbetura. Për momentin jemi e treta më e dobët, duke qenë se golavarazhi është negativ, -2.

Por, nëse dy nga këto shtete; Çekia, Suedia, Irlanda, Islanda, Portugalia dhe Austria do të dalin me humbje në ndeshjen e fundit, Shqipëria do të arrijë të kualifikohet në fazën e 1/8-ave. Megjithatë, renditjet në grupet D, E dhe F rrisin shanset e kuqezinjve për të menduar kualifikimin historik në një fazë më lartë. / Newsport.al

sad1.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0084500312805176
array(1) { ["section"]=> string(52) "ndryshon-renditja-ja-si-kualifikohet-shqiperia-44017" }