Ndryshon rrjedha e procesit, ja ç’do ndodhë me 23 protestuesit e Kukësit

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 03-04-2018 Ndryshon rrjedha e procesit, ja ç’do ndodhë me 23 protestuesit e Kukësit Nga protesta e Rruges se Kombit

Ndryshon rrjedha e procesit të gjykimit për 23 protestuesit e ndaluar të Rrugës së Kombit.

Seanca gjyqësore ishte thënë se do të zhvillohej në Gjykatën e Kukësit por sipas Ora News në fakt gjyqi do zhvillohet në Gjykatën e Tiranës.

Prokuororia sakaq, ka kërkuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 6 prej protestuesve dhe masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për të tjerët.

23 protestues mbahen të ndaluar prej tri ditësh në ambientet e paraburgimeve të komisariateve të Tiranës e mesa duket gjykimi i tyre do ndodhë në kryeqytet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Salianji s’di ç’bën, mbledh studentët e Drejtësisë dhe i pyet për TAHIRIN
Dëbimi i 6 shtetasve turq, SHBA i del në krahë Kosovës »
Article Logic
Execution time: 0.010776996612549
array(1) { ["section"]=> string(78) "ndryshon-rrjedha-e-procesit-ja-c-do-ndodhe-me-23-protestuesit-e-kukesit-115545" }