Ndryshon shërbimi mjekësor në Tiranë, Manastirliu bën paralajmërimin e rëndësishëm: Brenda 6 muajsh…

Publikuar tek: kulture-art, më 12:07 08-01-2018 Ndryshon shërbimi mjekësor në Tiranë, Manastirliu bën paralajmërimin e rëndësishëm: Brenda 6 muajsh…

MInistrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu sqaron se shërbimi mjekësor ka ndryshuar për banorët e Tiranës, me qëllim që të shmangen burokracitë dhe vonesat prej procedurave formale me vula e radhë të gjata pritjeje te mjeku.

Sipas ministres, tashmë përmes aplikimit online pacientët mund të përcaktojnë vizitën e tyre online, ndërsa brenda 6 muajsh ky shërbim do të shtrihet në të gjithë vendin.

“Për t’i lehtësuar jetën qytetarëve nga burokracitë në marrjen e shërbimit shëndetësor, ka nisur në Tiranë rezervimi online i vizitave te mjeku specialist. Tashmë qytetarët nuk do të sorollaten me letra në dorë e vula pa fund për të kryer një vizitë të specializuar. Brenda 6 muajve të parë të vitit e-referimi do të shtrihet në të gjithë Shqipërinë”, sqaron ministrja. 

ogerta.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023317098617554
array(1) { ["section"]=> string(104) "ndryshon-sherbimi-mjekesor-ne-tirane-manastirliu-ben-paralajmerimin-e-rendesishem-brenda-6-muajsh-105827" }