Në 2017 Samsung vjen me dy smartfonë me ekran fleksibël

Publikuar tek: bota, më 18:42 07-06-2016 Në 2017 Samsung vjen me dy smartfonë me ekran fleksibël

Gjigandi teknologjik i Koresë së jugut, Samsung, planifikon që në fillim të vitit 2017 të sjellë dy smartfonë të rinj.

Njëra nga dy pajisjet do të duket si një kuti kozmetike e cila ka një ekran të jashtëm dhe pasi hapet shndërrohet në një smartfon të madh, raporton Bloomberg.

Pajisjet e reja teknologjike po prodhohen brenda Samsungut në projektin e koduar “Project Valley” dhe mund të dalin në shkurt të vitit të ardhshëm. Ekranët fleksibël kanë ekzistuar për një kohë të gjatë dhe një prej pionerëve është LG. Por kompania tha se ato po përdoren për një prototip.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020303010940552
array(1) { ["section"]=> string(61) "ne-2017-samsung-vjen-me-dy-smartfone-me-ekran-fleksibel-42765" }