Në 553 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar, përdhoset busti i Skënderbeut në Korçë

Publikuar tek: aktualitet, më 15:58 17-01-2021 Në 553 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar, përdhoset busti i Skënderbeut në Korçë

Busti i heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeut në Korçë është shkarravitur nga disa qytetarë.

Kjo ngjarje ka ndodhur pikërisht sot në 553 vjetorin e vdekjes së tij.

Lajmin e ka bërë të ditur Kreshnik Spahiu në rrjetin e tij social, ku duket se te busti i Skënderbeut është shkruar me bojë të zezë.
Sipas Spahiut, një komb që baltos heronjtë e vetë nuk ka të ardhme.

kreshiku.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Piktori i njohur shtrohet tek Covid-2, vajza e tij ka një thirrje për Ramën dhe Manastirliun
Ministrja e Arsimit bën njoftimin e rëndësishëm, ja si do të ajrosen klasat në këto ditë të ftohta »
Article Logic
Execution time: 0.013118028640747
array(1) { ["section"]=> string(90) "ne-553-vjetorin-e-vdekjes-se-heroit-kombetar-perdhoset-busti-i-skenderbeut-ne-korce-235342" }