Në ashensorin brenda akuariumit 22 metra të lartë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 18:04 01-08-2015 Në ashensorin brenda akuariumit 22 metra të lartë (Foto)

“AquaDom” është 22 metra i lartë, ka më shumë se 1500 peshq dhe një ashensor xhami që lëviz në qendër të tij duke i dhënë mundësinë vizitorëve të shijojnë pamje magjepsëse.

Ai ndodhet në Hotelin e Qendrës Detare në Berlin të Gjermanisë dhe vlerësohet si një nga akuariumët më të veçantë në botë. Kostoja e ndërtimit ka shkuar 12.8 milionë euro.

Aquadom02.jpg

Aquadom03.jpg

Aquadom04.jpg

Aquadom06.jpg

Aquadom07.jpg

Aquadom14.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01294994354248
array(1) { ["section"]=> string(60) "ne-ashensorin-brenda-akuariumit-22-metra-te-larte-foto-17504" }