Në Britani ende po vdesin qindra njerëz nga Covid-19 (SHIFRAT E FUNDIT)

Publikuar tek: bota, më 20:01 07-05-2020 Në Britani ende po vdesin qindra njerëz nga Covid-19 (SHIFRAT E FUNDIT)

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket të afektuarve me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 539 viktima, duke e çuar në 30.615 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Edhe numri i rasteve të reja vijon të mbetet i lartë.

Ditën e fundit janë shënuar 5614 infektime të reja, 206.715 në total. Vendi më i prekur nga koronavirusi në Britani është Anglia. Ndërkohë duhet theksuar se në faqen 'worldmetter', prej shumë kohësh nuk janë azhornuar shifrat e personave të shëruar dhe atyre në gjendje kritike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092170238494873
array(1) { ["section"]=> string(76) "ne-britani-ende-po-vdesin-qindra-njerez-nga-covid-19-shifrat-e-fundit-205566" }