Në bulevard nuk tha asnjë fjalë, Taulant Balla reagon në ‘Facebook’: Presim ndëshkimin e fajtorëve

Publikuar tek: aktualitet, më 14:57 21-01-2020 Në bulevard nuk tha asnjë fjalë, Taulant Balla reagon në ‘Facebook’: Presim ndëshkimin e fajtorëve

Sekretari i Përgjithshëm i PS Taulant Balla zhvilloi sot homazhe për 4 të vrarët e 21 Janarit së bashku me familjarët e tyre.

I pyetur nga gazetarët, ai zgjodhi të mos fliste, por këtë herë ka reaguar përmes rrjeteve sociale.

Balla i ka cilësuar të vrarët ‘dëshmorë’, të cilët u qëlluan pabesisht në protestën popullore, në mbrojtje të vlerave dhe parimeve të demokracisë.

Sipas Ballës, shqiptarët presin nga drejtësia e re zbardhjen e plotë dhe ndërshkimin e fajtorëve për këtë krim të rëndë.

Postimi i plotë:

Sot 9 vite nga 21 Janari  2011?!  Nderim dhe respekt dëshmorëve Ziver Veizi, Faik Myrtaj, Hekuran Deda dhe Aleks Nika, të cilët u qëlluan pabesisht në protestën popullore, në mbrojtje të vlerave dhe parimeve të demokracisë në Shqipëri. Shqiptarët presin nga Drejtësia e re zbardhjen e plotë dhe ndërshkimin e fajtorëve për këtë krim të rëndë.

82490380_740766339750883_2987086244686594048_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035408973693848
array(1) { ["section"]=> string(118) "ne-bulevard-nuk-tha-asnje-fjale-taulant-balla-reagon-ne-facebook-presim-ndeshkimin-per-4-deshmoret-e-21-janarit-192716" }