Në burg për 22 vite, amerikani fiton lirinë dhe pafajësinë

Publikuar tek: bota, më 20:09 01-08-2019 Në burg për 22 vite, amerikani fiton lirinë dhe pafajësinë

Një 44-vjeçar amerikan fitoi lirinë pas 22 viteve burg për një vrasje që ai nuk e kishte kryer.

John Miller u lirua ditën e djeshme nga Burgu i Pensilvanisë, pasi një dëshmitar kyç shfajësoi të dënuarin për grabitjen fatale të 1996 ku mbeti i vrarë një person.

David Ëilliams ndryshoi dëshminë e 22 viteve më parë në gjyq duke pranuar se e kishte vrarë ai Anthony Mullen, jo John. Në seancën e fundit të 1 korrikut ai pranoi se e akuzoi shokun e tij John për shkak se nuk kishin marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin.

Miller u lirua nga autoritetet dhe u mirëprit me emocione nga familjarët e tij. Ai kishte qëndruar në burg për 22 vite. Gjykata e kishte dënuar me burgim të përjetshëm dhe i kishte refuzuar kërkesën për apel 10 herë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013166904449463
array(1) { ["section"]=> string(64) "ne-burg-per-22-vite-amerikani-fiton-lirine-dhe-pafajesine-174085" }