Në cilën temperaturë rrezikoni më shumë nga Covid-19? ISHP e bën të qartë: Transmetohet në të gjitha zonat klimaterike

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:14 25-03-2020 Në cilën temperaturë rrezikoni më shumë nga Covid-19? ISHP e bën të qartë: Transmetohet në të gjitha zonat klimaterike Ilustruese

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë të qartë se koronavirus mund të përhapet dhe transmetohet njësoj në çdo lloj temperature prandaj u bën thirrje qytetarëve të kujdesen për veten duke repektuar rregullat.

 

“Nga të dhënat e deritanishme, koronavirusi mund të mund të transmetohet në të gjitha zonat klimaterike”, thuhet në postimin e ISHP.

 Pak më parë ministria e shëndetësisë bëri me dije se ka arritur në 146 numri i të prekurve me Covid 19, nga të cilat 88 raste vetëm në Tiranë. Mësohet se 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë regjistruar 23 raste të reja në 24 orë, 146 të prekur nga COVID-19 nga të cilët 72 të shtruar në spitalin infektiv. Deri tani raportohen 17 të shëruar pas testeve konfirmuese

90950820_2287607974866227_4816327921452974080_n_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011744976043701
array(1) { ["section"]=> string(123) "ne-cilen-temperature-rrezikoni-me-shume-nga-covid-19-ishp-e-ben-te-qarte-transmetohet-ne-te-gjitha-zonat-klimaterike-200014" }