Në Dardhë të Korçës ka shtruar dëbora, gati për festat e nëntorit (FOTOT)

Publikuar tek: slide-lart, më 10:44 27-11-2015 Në Dardhë të Korçës ka shtruar dëbora, gati për festat e nëntorit (FOTOT)

Dardha e ka shtruar jorganin e bardhë. Fiks për festat e 28-29 nëntorit dhe ata që kanë zgjedhur një fundjavë ndryshe.

Flokët e bardhë të dëborës kanë filluar pa rreshtur gjatë gjithë natës së djeshme, dhe mëngjesin e sotëm, pamja ka ndryshuar. E si gjithmonë, Dardha, fshati turistik malor në Korçë, është e para që pret mysafirët dimërorë.

Madje, me një investim të ri për rrugën e këtij fshati, e shtruar me gurë, do të jetë edhe më komode për turistët.

dardhe2.jpg

dardhe1.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02126407623291
array(1) { ["section"]=> string(76) "ne-dardhe-te-korces-ka-shtruar-debora-gati-per-festat-e-nentorit-fotot-26392" }