Në Elbasan, shkojnë të shohin programin, por shohin vetëm…facebook

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:26 02-04-2015 Në Elbasan, shkojnë të shohin programin, por shohin vetëm…facebook Nga shfaqja e sotme ne teatrin Skampa ne Elbasan

Ndodh edhe kështu në teatrot shqiptare. Dhe kjo është një pamje nga lart, sot në programin në teatrin “Skampa” në Elbasan. Padyshim, intelektualët e qytetit kanë shkuar aty për të parë ate cka po shfaqej. Por një sy i vëmendshëm nga Llozha ka parë diçka tjetër: Në teatër, pakkush sheh c'ndodh ne skene, shumica shohin celularët”. 

Nuk dihet se ç’kërkojnë të bëjnë intelektualët e Elbasanit me celular kur gjithcka ka filluar. Madje, ekranet e tyre të telefonave nuk duket të jenë të drejtuara as nga plateja ku jepej spektakli. Me sa kuptohet, shumica e tyre janë në facebook, për të bërë një check-in në Skampa, e për t’i treguar miletit se kanë qenë në aktivitet. E kur t’i pyesin për te do t’u thonë: ishte shumë e bukur. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032010078430176
array(1) { ["section"]=> string(69) "ne-elbasan-shkojne-te-shohin-programin-por-shohin-vetem-facebook-7674" }