Në Eurovizion këndonte përfaqësuesja serbe, flamuri ‘’Autochtonus’' valvitej në sheshin e Vjenës (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:01 24-05-2015

Shqiptarët ‘’provokojnë’’ prapë Serbinë. Teksa në skenën e Eurovizionit ishte duke performuar këngëtarja serbe, në sheshin e Vjenës, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve ‘’Tanjug’’, u valvit flamuri i ‘’Shqipërisë së Madhe’’, ‘’Autochtonus’’, i njëjti që u valvit edhe në ndeshjen Serbi-Shqipëri në Beograd.

Agjencia sjell edhe videon, ku fakton valvitjen e tij, pikërisht sipas saj në momentin kur po realizohej ‘’ngjarja e bukur’’ e këngëtares serbe.

“Gjatë kohës kur në skenë po dilte përfaqsuesja e Serbisë, filluan të valvitëshin flamujt e Shqipërisë, Kosovës dhe Shqipërisë  së Madhe, por pas ndërhyrjes së forcave të sigurimit, ata janë larguar’’, shkruan agjencia ‘’Tanjug’’ për ngjarjen.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Studenti shqiptar hedh veten në erë në Irak, Fatlum Shalaku ‘’martir'' i ISIS-it
Ja si shpërthen godina me eksploziv në Tiranë (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012675046920776
array(1) { ["section"]=> string(103) "ne-eurovizion-kendonte-perfaqesuesja-serbe-flamuri-autochtonus-valvitej-ne-sheshin-e-vjenes-video-11860" }