Në Gjermani gjenden bomba të Luftës së dytë Botërore, evakuohen 16 mijë qytetarë

Publikuar tek: bota, më 22:44 20-09-2020 Në Gjermani gjenden bomba të Luftës së dytë Botërore, evakuohen 16 mijë qytetarë

Në qytetin gjerman Munster ka filluar operacioni i asgjësimit të bombave të mbetura që nga Lufta e Dytë Botërore.

Ndaj 16 mijë qytetarë gjermanë janë detyruar të evakuohen, pas kjo do të lejojë ekzaminimin në detaje më të hollësishme të pesë bombave të pashpërthyera që nga Lufta e Dytë Botërore.

“Është një nga evakuimet më të mëdha në historinë gjermane”, tha kryetari i bashkisë, Markus Leëe.

Qyteti ka instaluar disa kontenierë transportues të mbushur me ujë në tre vende të dizajnuara për të siguruar mbrojtje nga valët e presionit në rast të shpërthimit të bombave.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011890888214111
array(1) { ["section"]=> string(86) "ne-gjermani-gjenden-bomba-te-luftes-se-dyte-boterore-evakuohen-16-mije-qytetare-221054" }