Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:12 24-03-2019 Në Gjermani: “Monstra” gjigante prej betoni shembet me 290 kg eksploziv, do ndërtohet një park (Video)

Një ndërtesë 20-katëshe e quajtur si “monstra e bardhë” është shembur me eksploziv për t’i hapur rrugën ndërtimit të një parku.

Plot 290 kilogram lëndë shpërthyese janë përdorur për të “gjunjëzuar” ndërtesën gjigante në qytetin Duisburg.

Plot 600 punonjës në terren dhe 200 policë e zjarrfikës u angazhuan për të siguruar që shpërthimi do të shkonte më së miri.

Ndërtesa e vitit 1972 është një prej 6 më të lartave në këtë zonë. Ajo u shemb për të përmirësuar bllokun e banesave dhe një park do të ndërtohet në vend të saj.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011449098587036
array(1) { ["section"]=> string(103) "ne-gjermani-monstra-gjigante-prej-betoni-shembet-me-290-kg-eksploziv-do-ndertohet-nje-park-video-157716" }