Në gjurmët e Enver Hoxhës, fotogaleri nga ambjentet e shtëpisë

Publikuar tek: kulture-art, më 16:56 19-09-2016 Në gjurmët e Enver Hoxhës, fotogaleri nga ambjentet e shtëpisë

Dhe pse kanë kaluar më shumë se tre dekada nga vdekja e ish diktatorit Enver Hoxha, gjurmët e tij ndodhen akoma në shtëpinë e tij në Gjirokastër. Kjo është shtëpia e tij e lindjes, pasi që aty ai është larguar që i vogël. 

Newsbomb.al përcjell disa foto nga ambjentet e shtëpisë, e cila sot është kthyer në Muze Etnografik. Dhomat, djepi, mjetet me të cilat ushqehej, dhe të gjitha sendet kanë mbetur të paprekura dhe pas 31 vitesh.

Vizitorë të shumtë shuajnë kureshtjen e tyre duke parë ambjentet e shtëpisë së tij.

enveri-17.gifenveri-16.gifenveri-15.gifenveri-13.gifenveri-12.gifenveri-11.gifenveri-10.gifenveri-9.gifenveri-8.gifenveri-7.gifenveri-6.gifenveri-5.gifenveri-4.gifenveri-3.gifenveri-2.gifenveri.gifenveri-18.gif

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023833036422729
array(1) { ["section"]=> string(67) "ne-gjurmet-e-enver-hoxhes-fotogaleri-nga-ambjentet-e-shtepise-53411" }