‘Në Japoni pallatet bëjnë balet’, Rama tregon arsyen pse është shembur shtëpia e familjes Meçja

Publikuar tek: aktualitet, më 12:04 12-12-2019 ‘Në Japoni pallatet bëjnë balet’, Rama tregon arsyen pse është shembur shtëpia e familjes Meçja

Edhe këtë herë kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar të bëjë krahasime të cilat janë komentuar në rrjet.

Teksa po fliste me oficerin e policisë, Ajet Meçja për ndërtimin e banesave në Durrës dhe dëmtimet e tyre nga tërmeti, Rama është shprehur se pallatet në Japoni bëjnë balet nga lëkundjet.

Sipas Ramës, në rastin në fjalë nuk ka qenë problemi tek struktuar e ndërtimit, por tek lëkundjet.

Rama: Është shumë intresant ai pallat se është bërë në fillim të vitit 90. E kanë ndërtuar vetë një kompani ndërtimi.

Meçja: Kur ka rënë tërmeti i 21 shtatorit e ka lëkundur po unë nuk e besoja jo.

Rama: Pallatet normal që do lëvizin po të shohësh pallatet në Japoni bëjnë balet. Po këtu nuk ka qenë puna e strukturës po e lëkundjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skënder Minxhozi del në krah të Arbër Hajdarit: Djalë me veti të vyera (TREGON HISTORINË E PARA 2 VITEVE)
PËR ARSYE BANALE, Nikoll LESIN nuk e lënë të futet në Mbledhjen e Komisionit të Medias (Kujton arrestimin e ALEKSANDËR FRANGAJT dhe MARTIN LEKËS) »
Article Logic
Execution time: 0.011669874191284
array(1) { ["section"]=> string(99) "ne-japoni-pallatet-bejne-balet-rama-tregon-arsyen-pse-eshte-shembur-shtepia-e-familjes-mecja-189183" }