Në kërkim për disa vepra penale, arrestohet në Kukës 36-vjeçari nga Hasi

Publikuar tek: aktualitet, më 19:52 02-12-2020 Në kërkim për disa vepra penale, arrestohet në Kukës 36-vjeçari nga Hasi Foto Ilustruese

Një 36-vjeçar me iniciale D.D. nga Hasi është arrestuar nga policia e Kukësit pasi ishte shpallur në kërkim për disa vepra penale.  

Sipas një njoftimi të policisë, thuhet se Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës ka vendosur ndaj tij, masën e sigurisë “Arrest me burg”, në mungesë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Mosbindje ndaj urdhërit të policisë së rendit publik”, “Kanosje për shkak të detyrës” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.


Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore.

Kapet dhe ndalohet 36-vjeçari i shpallur në kërkim nga DVP Kukës, për disa vepra.

Efektivët e DVP Kukës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, kanë kapur dhe ndaluar shtetasin e shpallur në kërkim D.D., 36 vjeç, banues në fshatin Golaj, Has.

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kukës, me vendim të datës 17.09.2020, ka vendosur ndaj tij, masën e sigurisë “Arrest me burg”, në mungesë, për veprat penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, “Mosbindje ndaj urdhërit të policisë së rendit publik”, “Kanosje për shkak të detyrës” dhe “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Materialet i kaluan Porkurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tokat bujqësore, Artan Lame i përgjigjet “live” pyetjeve të qytetarëve (Video)
Sporti shqiptar në zi, humb jetën legjenda Petrit Murzaku »
Article Logic
Execution time: 0.011147022247314
array(1) { ["section"]=> string(78) "ne-kerkim-per-disa-vepra-penale-arrestohet-ne-kukes-36-vjecari-nga-hasi-229951" }