Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 53 vjeçari në Qafë-Thanë: Do kalonte kufirin me pasaportë të vjedhur (DETAJE-EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:52 31-12-2019 Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë, arrestohet 53 vjeçari në Qafë-Thanë: Do kalonte kufirin me pasaportë të vjedhur (DETAJE-EMRI) FotoArkive: Doga e Qafe-Thanes

Një 53 vjeçar është arrestuar nga Policia në pikën kufitare të Qafë-Thanës, pasi ishte shpallur në kërkim për një vrasje të mbetur në tentativë.

Sipas informacioneve paraprake, shtetasi Gjon Çaushi po tentonte të kalonte kufirin në mënyrë të paligjshme, ndërsa dhe mjetin e identifikimit nuk e kishte të tijin. 53 vjeçari ia kishte vjedhur pasaportën një personi tjetër dhe me të do të dilte jashtë territorit të vendit tonë.

Në 3 dhjetor të 2019, Gjon Çaushi 53 vjeç ka goditur me thikë shtetsain me inicialet E.Sh në Vlorë dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Vrasja me dashje mbetur në tentativë”, i cili u kap duke kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme, me pasaportën që i kishte vjedhur një shtetasi tjetër.

Shërbimet e patrullës së kufirit të gjelbër, në Stacionin e Policisë Kufitare Qafë-Thanë, bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit në kërkim:

Gj.Ç., 53 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datë 03.12.2019, në lagjen “Isa Boletini”, në Vlorë, ku dyshohet se ka goditur me mjete prerëse shtetasin E.Sh.

Punonjësit e policisë kufitare gjatë patrullimit të kufirit të gjelbër, kanë kapur shtetasin Gj.Ç., gjatë kontrollit fizik të të cilit iu gjet një pasaportë me gjeneralitetet e shtetasit A.A, 55 vjeç, banues në Vlorë, të cilën ia kishte vjedhur disa ditë më parë këtij të fundit, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të paligjshme.

Veprimet e mëtejshme proceduriale u kryhen nga Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Për Shqipërinë e fëmijëve’, Rama publikon VIDEON e ëmbël dedikuar 2020
SHPËRTHEN granata në zyrën e Bashkisë së Lushnjes, PLAGOSET kryebashkiaku Fatos Tushe dhe sekretarja (EMRAT-DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.012619018554688
array(1) { ["section"]=> string(141) "ne-kerkim-per-vrasje-te-mbetur-ne-tentative-arrestohet-53-vjecari-ne-qafe-thane-do-kalonte-kufirin-me-pasaporte-te-vjedhur-detaje-emri-190794" }