Në këtë liqen bien 27 rrufe në minutë (Foto)

Publikuar tek: bota, më 21:07 14-08-2015 Në këtë liqen bien 27 rrufe në minutë (Foto)

Liqeni Marakaibo është vendi që goditet më shumë nga rrufetë në të gjithë botën. Është vendi më elektrik në botë.

Vendi ku lumi Katakumbo bashkohet me liqenin mund të qëllohet nga rrufeja 27 herë në minutë. Ndërsa në vendin përreth krijohen disa nga stuhitë më spektakolare çdo natë.

Shkencëtarët besojnë se kjo ndodh për shkak të topografisë së vendit dhe klimës së veçantë. Në liqenin venezuelian formohen rreth 270 stuhi në ditë dhe bien rreth 1.2 milionë rrufe në vit.

v1.jpg

v4.jpg

v3.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011873960494995
array(1) { ["section"]=> string(48) "ne-kete-liqen-bien-27-rrufe-ne-minute-foto-18396" }