Në këtë pemë është një leopard, a e gjeni dot? (Foto)

Publikuar tek: slide-lart, më 21:52 21-02-2016 Në këtë pemë është një leopard, a e gjeni dot? (Foto)

Në pamje të parë, kjo fotografi duket thjesht një pamje e bukur e Afrikës. Mirëpo, po ta shohim me kujdes vëmë re që nuk është dhe aq e zakonshme.

Po ta shikoni më nga afër, do të vini re se në pemë është fshehur një leopard. Kjo foto është shprehur në Tanzani dhe duhet një sy i mprehtë për ta parë.

316A360000000578-3456999-image-a-14_1456058288859.jpg

Fotoja është bërë nga fotografja ruse Julia Sundukova. “Ishte shumë e këndshme ta shikoje atë krijesë ulur në folenë e një zogu. Ne nuk ndjekim leopardët, por ishim për një vizitë aty, kur pamë leopardin të ulur në pemë. Kjo është diçka e pazakontë”, ka thënë Sundukova.

316A35F800000578-3456999-image-a-27_1456058819494.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010993957519531
array(1) { ["section"]=> string(55) "ne-kete-peme-eshte-nje-leopard-a-e-gjeni-dot-foto-33181" }