Në këtë zonë të mrekullueshme të Europës ndalohet fotografimi, arsyeja do ju habisë

Publikuar tek: bota, më 07:54 08-06-2017 Në këtë zonë të mrekullueshme të Europës ndalohet fotografimi, arsyeja do ju habisë

Turistët kur vizitojnë një vend të bukur duan patjeter të bëjnë foto të bukura, mirëpo në fshatit turistik Bergun në Zvicër vizitorëve iu ndalohet të bëjnë diçka të tillë.

Peter Nicolay, kryetari i fshatit ka zbuluar dhe arsyen se përse është e ndaluar.

“Pasi të shpërndani fotografitë e peizazheve tona piktoreske, miqtë tuaj to të xhelozojnë që nuk janë këtu. Ata nuk do të ndjehen mirë”, - është shprehur Nicolay lidhur me vendimin e marrë nga  kjo komunë, duke shtuar se për turistët që janë shumë këmbëngulës mund të fotografojnë me anë të një leje të veçantë.

b0183360036556796d566d3002e1e89f.jpgb462e61155734c447aa625cdaa882737.jpgbf767011a40164d6d80b968ff01576d9.jpg376fd7b8781c2cb018d20d73c38e02f1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Publikohet VIDEO e ekzekutimit të terroristëve të sulmit në Londër nga policia
Shpërthim në ambasadën amerikane në Ukrainë, hetuesit zbulojnë autorin »
Article Logic
Execution time: 0.011820077896118
array(1) { ["section"]=> string(88) "ne-kete-zone-te-mrekullueshme-te-europes-ndalohet-fotografimi-arsyeja-do-ju-habise-81675" }