Në kohë karantine, qytetarët të varur nëpër ballkone, i moshuari bën fiskulturë në verandë (FOTO NE TIRANE)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:31 05-04-2020 Në kohë karantine, qytetarët të varur nëpër ballkone, i moshuari bën fiskulturë në verandë (FOTO NE TIRANE) Foto ne Tirane

Megjithëse qytetarët ditën e sotme ndodhen në izolim total deri mëngjesin e nesërm, kjo si ka penguar që të vijojnë me aktivitetet e përditshme normalisht.

Siç shihet dhe në foton e mësipërme një i moshuar ka zgjedhur që në këto ditë karantine të bëjë gjimnastikë në ballkonin e shtëpisë, ndërsa qytetarë të tjerë me shihen nëpër ballkone me sytë nga rruga.

Në fakt një gjest ky i burrit që bë gjimnastikë për t'u marrë shembull nga të tjerët, pasi edhe në ditë të izoluara ne duhet të zhvillojmë aktivitetet e përditshme në kushtet që kemi në mënyrë që të ndihemi sa më të motivuar.

Kujtojmë se në vendin tonë deri më tani sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë shënuar 33 raste të infektuara dhe 18 vdekje nga Covid-19, dhe ende nuk ka një datë apo sinjal se kur kjo situatë izolimi do të marrë fund.

(Foto LSA)

4f0af5ae-c58c-42f5-b5d9-7b99fad01143.jpg

71b26c72-20a3-41ba-8c2d-1515c26cf527.jpg

76868.jpg

890890.jpg

90.jpg

8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00972580909729
array(1) { ["section"]=> string(110) "ne-kohe-karantine-qytetaret-te-varur-neper-ballkone-i-moshuari-ben-fiskulture-ne-verande-foto-ne-tirane-201413" }