Në kulmin e debatit për Brexit, kryeparlamentarin britanik e zë gjumi (FOTO VIRALE)

Publikuar tek: bota, më 09:26 05-09-2019 Në kulmin e debatit për Brexit, kryeparlamentarin britanik e zë gjumi (FOTO VIRALE) Jacob Rees-Mogg duke fjetur në Parlament

Ditën e djeshme ligjvënësit britanikë të partisë së kryeministrit Boris Johnson dhe të opozitës miratuan një projektligj që e ndalon planin për dalje e vendit nga Bashkimi Evropian në tetor pa një marrëveshje.

Mirëpo, teksa seanca ishte mjaft e nxehtë, kryetari Jacob Rees-Mogg duket se është lodhur shumë. Ai është fotografuar në një moment të papërshtatshëm dhe pamjet po bëjnë sot xhiron e mediave ndërkombëtare.

Rees-Mogg shfaqet duke fjetur, ndërsa seanca ishte në kulmin e debatit. Sakaq, në rrjet nuk kanë munguar edhe talljet ndaj kryeparlamentarin, i cili zgjodhi të bëjë në sy gjumë në një moment aspak të qetë.

3-8.jpg

eeewsss.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011902809143066
array(1) { ["section"]=> string(87) "ne-kulmin-e-debatit-per-brexit-kryeparlamentarin-britanik-e-ze-gjumi-foto-virale-177368" }