Në Kuvend hyjnë 7 deputetë të rinj, largimi i Kosovës rikthen Dllogjanin nën siglën e PD

Publikuar tek: politike, më 21:24 16-04-2015 Në Kuvend hyjnë 7 deputetë të rinj, largimi i Kosovës rikthen Dllogjanin nën siglën e PD

Kandidimi i Halim Kosovës për Bashkinë e Tiranës rikthen në Kuvend Asllan Dogjanin nën siglën e Partisë Demokratike.

Kosova duhet të dorëhiqet nga mandati i deputetit për të garuar në zgjedhjet lokale të 21 qershorit dhe i renditur pas tij në listë ndodhet Asllan Dogjani. PD ka respektuar kuotën gjinore në qarkun e Tiranës, çka bën që në Kuvend mos të hyjë një femër, por personi i renditur më poshtë. Dllogjani në vitin 2013, përpara zgjedhjeve u largua nga PS për tu bashkuar me PD-në në atë kohë në mazhorancë

Gjithashtu, në Kuvend do të hyjnë edhe 6 deputetë të rinj pasi kolegë të tyre do kandidojnë në bashki të ndryshme të vendit.

Arbjola Halimi zëvendëson Ardian Trukun në Elbasan për PD-në, Besnik Dusha që kandidon në Tropojë zëvendësohet nga Mimoza Hajdarmataj.

Mimoza Rira nga LSI kandidon për Prrenjasit dhe vendin e saj në Kuvend e zë Edlira Çërkezi, i vetmi ndryshim në grupin parlamentar të kësaj partie.

Tek PS, Bujar Çela dhe Xhevit Bushaj hyjnë në Kuvend pas largimit të Armando Subashit dhe Majlinda Bufit, respektivisht për Fierin dhe Roskovecin. Gjithashtu , Artur Bushi i cili kandidon në Krujë zëvendësohet nga Besim Troplini.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090689659118652
array(1) { ["section"]=> string(92) "ne-kuvend-hyjne-7-deputete-te-rinj-largimi-i-kosoves-rikthen-dllogjanin-nen-siglen-e-pd-8940" }