Në Kuvend votohet për Ruçin kryetar, jashtë shpërthejnë thirrjet kundër

Publikuar tek: politike, më 18:21 09-09-2017 Në Kuvend votohet për Ruçin kryetar, jashtë shpërthejnë thirrjet kundër

Ndërkohë, që votohet për Ruçin në krye të Kuvendit, protesta e ish të përndjekurve jashtë Kuvendit.

Seanca e dytë plenare filloi para pak minutash, për të votuar zgjedhjen e Gramoz Ruçit Kuetar. Ndërkohë, jashtë  ambjenteve të Kuvendit ish të përndjekurit politik protestojnë kundër zgjedhjes së Ruçi, në krye të Kuvendit.

Më herët Shoqata e të Përndjekurve Politikë, kishte paralajmëruar një protestë kundër zgjedhjes së Gramoz Ruçit, Kryetar të Kuvendit si dhe Fatmir Xhafës Ministër të Brenshëm, në Qeverinë “Rama 2”.

Sipas tyre kjo protestë është për të kundërshtuar rikthimin e figurave komuniste në drejtimin e shtetit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024688959121704
array(1) { ["section"]=> string(76) "ne-kuvend-votohet-per-rucin-kryetar-jashte-shperthejne-thirrjet-kunder-91747" }