Në luftë me kancerin, ndahet nga jeta vajza 9 vjeçare e ish-trajnerit të Barcelonës Luis Enrique

Publikuar tek: sport, më 22:05 29-08-2019 Në luftë me kancerin, ndahet nga jeta vajza 9 vjeçare e ish-trajnerit të Barcelonës Luis Enrique Ish-trajneri i Barcelonës Luis Enrique me vajzen, Xana

Ish-trajneri i Barcelonës Luis Enrique u ka dhënë fansave lajmin e trishtë të ndarjes nga jeta të vajzës së tij 9 vjeçare, Xana.

Enrique ka shkruar se vajza Xana nuk mundi të përballonte dot sëmundjen e rëndë pas 5 muaj mjekime intensive. Xana vuante nga kanceri i kockave, sëmundje e cila i mori dhe jetën.

Do të na mungosh shumë, por do të kujtojmë çdo ditë të jetës sonë, me shpresën se në të ardhmen do të takohemi përsëri me njëri-tjetrin. Do të jesh ylli që udhëzon familja jonë. Pusho e dashur Xana’, ka shkruara Enrique, ndërsa ka falenderuar gjithë fansat dhe miqtë për mesazhet inkurajuese.

0_FBL-ESP-CUP-BARCELONA-CELEBRATIONS.jpgskynews-luis-enrique-xana_4759188.jpg2371908290851753207_4759177.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031863927841187
array(1) { ["section"]=> string(102) "ne-lufte-me-kancerin-ndahet-nga-jeta-vajza-9-vjecare-e-ish-trajnerit-te-barcelones-luis-enrique-176679" }