‘Në luftë papërgjegjshmëria vret’, Rama i drejtohet PD: Ca ishte, film? Po lëndoni zemrën dhe mëndjen e një populli! Ejani...

Publikuar tek: politike, më 17:13 10-03-2020 ‘Në luftë papërgjegjshmëria vret’, Rama i drejtohet PD: Ca ishte, film? Po lëndoni zemrën dhe mëndjen e një populli! Ejani...

Kryeministri Edi Rama i kundërpërgjigjet akuzave të PD mbi maskat të cilat i ka quajtur filma.

 

Ndërkaq ai ka akuzar PD se po helmon zemrën dhe mëndjen e një populli të tërë duke thënë se  janë ndarë mijëra maska të rrezikshme.

"Por në vend që ta ndiqni me sytë e skifterit sistemin shëndetësor dhe punën që të gjithë po bëjnë ejani bashkë me ne njihuni me skenarët dhe panet jepni dhe opinionin tuaj se kjo nuk është luftë dhe asnjë luftë nuk bëhet duke treguar përpara sepse skenaret janë të ndryshme", ithe ky apeli i Rames per PD.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Sot bashke me maskat u pretendua se ishte prova flagrante e kapjes mat të qeverisë dhe pretendohet se ne sot kemi filluar të mendojmë për shtëpinë e ushtarakevë.

Ça ishte film. Po kjo task forca opozitare, që edhe njehëreë e përsëris i ndaj qartë ekspertët shumë të nderuar që e përbëjnë nga disa të tjerë që nuk  do të dëshiroja fare që ti diskutiojmë sot çfarë janë. A nuk i  thatë sot kryetarit të nderuar të opozitës pa ta shohim njëherë atë shtëpinë e ushtarakëve në spitale dhe qendra shëndetësiore dhe e tërë bota u  thonë mos  u afroni  se mund të merrni koronavirusin.

Shtëpia e ushtarakëve është gati. Vendimi  i qeverisë është marrë në bazë të dinamikës se ne nuk jemi  kina se dhe kina po të ishim nuk  do të hidhnim kot fonde që i numërojmë si kokrra orizi pa i ardhur momenti për ti hedhur. Sepse ato janë për të vazhduar më tutje me 2 godina të tjera. Sipas planit dhe skenarit.

Por në vend që ta ndiqni me sytë e skifterit sistemin shëndetësor dhe punën që të gjithë po bëjnë ejani bashkë me ne njihuni me skenarët dhe panet jepni dhe opinionin tuaj se kjo nuk është luftë dhe asnjë luftë nuk bëhet duke treguar përpara sepse skenaret janë të ndryshme.

As për të ushqyer ekranet që duan  gjak por për të ndihmuar njerëzit  e zakonshëm. Kërkesa ime është ejani të përballojmë këtë situatë...

Kjo lëndon zemrën dhe mëndjen e një populli të tërë kur dëgjon që janë ndarë  mijera maska të rrezikshme dhe se tani po  nxirren fonde për të ngritur karantina. Është  një nga ato shpifje që lëndojnë një popull të tërë.

Ftesa është e sinqertë dhe nuk kam ndërmend të kthej përgjigje të tilla përveçse në rastin që për të mirën e njerëzve mund të shfaqen të tilla mosseriozitete.

Unë uroj të jenë vetëm sjellje të papërgjegjshme në kushte paqeje. Nëse papërgjegjshmërië dëmton njëherë, në luftë papërgjegjshmëria vret.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.02176308631897
array(1) { ["section"]=> string(122) "ne-lufte-papergjegjshmeria-vret-rama-i-drejtohet-pd-ca-ishte-film-po-lendoni-zemren-dhe-mendjen-e-nje-populli-ejani-198128" }